Co jsou dřevěné brikety RUFs?

Dřevěné palivové brikety

Co jsou dřevěné brikety RUFs?
Výchozí surovinou jsou suché piliny a hobliny, které vznikají jako vedlejší produkt při výrobě našich dřevěných lišt. Ty jsou poté slisovány pod velmi vysokým tlakem (až 300 bar) bez ostatních přídavných pojiv (látek). Dřevěné brikety RUFs  jsou vyráběny na kvalitním hydraulickém lisu značky RUF.Značení "s" zaručuje původ výroby těchto briket ve firmě Spálenský-dřevěné lišty s.r.o... Jejich rozměr je 150 x 60 x 90 mm.

Popis/surovina
Čisté hobliny a piliny z převážně jehličnatých dřevin (borovice, smrk) s nízkým obsahem vody (6 - 8%) bez přídavných pojiv a příměsí. Dřevní surovina pochází z lesů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem (PEFC, FSC).

Určení
Vhodné k celodennímu topení ve všech druzích topidel (kamna, krby, pícky kuchyňské sporáky, kachlová kamna, grily apod.)

Použití
Pro rozdělávání ohně použijte podpalovač, třísky nebo rozdrolte samotnou briketu.
Topeniště zaplňujte pouze do poloviny, protože brikety při hoření zvětší svůj objem. Díky nízké vlhkosti materiálu brikety a velkému stlačení při lisování hoří brikety postupně a kontrolovaně (od povrchu do středu). Tím se prodlužuje doba hoření, zvyšuje výhřevnost i vaše pohodlí. Proto jsou vhodné pro dlouhodobé udržení stabilní pokojové teploty. Doba hoření briket se pohybuje mezi 3 – 5 hodinami.

Vždy dodržujte pokyny výrobce svého topného zařízení.

Balení
PE sáček= 10kg (12 ks briket)
Obalové sáčky jsou vyrobeny z polyethylenové fólie tak aby se k briketám nemohla dostat vlhkost. Zároveň je s tímto praktickým balením snadná a  bezprašná manipulace. Po upotřebení, prosím odevzdejte sáčky na sběrné místo plastů.

Na paletu (1200 x 800 mm) se vejde max. 960 kg (96 PE sáčků). Paleta je ovinuta smršťovací folií. Folie paletu zpevní a zároveň poskytuje dodatečnou ochranu proti vlhkosti při přepravě k zákazníkovi.

Ceník
1Kg briket RUFs = 4,40 Kč bez DPH
Dle odebraného množství briket se poskytuje sleva.

Nově v roce 2012 se DPH zvýšila na 14%.

Doprava
Dřevěné brikety je možno si u nás vyzvednout osobně.
Všem zákazníkům nabízíme možnost využití smluvního dopravce. Cena za dopravu a složení se stanovuje individuálně a je nutno si ji osobně dojednat.

Pro více informací volejte: 604 483 343

Jak je to s výhřevností dřevních briket?
Obvykle se výhřevnost paliva udává v kWh/kg (HkWh) nebo MJ/kg (HMJ).
Vzájemný přepočet je MMJ=3,6 x HkWh. Někteří výrobci udávají výhřevnost u dřevěných briket až 19,5 MJ/kg. Tato hodnota je velmi nadsazena. V laboratorních podmínkách, při nulové vlhkosti brikety je dosahována hodnota až 18 MJ/kg!  Proto reálná průměrná výhřevnost briket je nižší a to 16 – 17 MJ/kg. V našem případě jsou brikety vyráběny hlavně z borovice, která má největší výhřevnost z našich dostupných dřevin (větší než např. dub či buk) a hodnota je 17 MJ/kg.

Příjem objednávek

Příjem objednávek

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Poslat na e-mail Tisknout


Rychlý kontakt

Exklusiv "Vše ze dřeva" s.r.o.
Sklad řeziva a obkladových materiálů

Dražkovice
533 33 Pardubice 23
GPS 49°59'47.235"N, 15°46'4.595"E
Mobil: 603 875 753 Karel Šourek
Mobil: 604 483 343 Mirek Diviš
E-mail:
E-mail:
Karel Šourek - vedoucí skladu

Otevírací doba:
Po - Pá 8:00 - 17:00 hod.
Sobota 8:00 - 10:00 hod.

Platební možnosti:
HOTOVĚ
INTERNET BANKING
- zabezpečené PC namístě
PLATBA PŘEVODEM PŘEDEM