Terasy - Bangkirai

Obecná charakteristika

Botanický název Yellow Balau
Technická data Váha 1000 - 1100 kg na 1m3
Odolnost - životnost Vysoká tvrdost, dlouhá životnost, odolnost proti obrusu, dobrá pružnost, bez nutnosti chemického ošetření Zbarvení: Světle až středně hnědá, místy žlutavá, časem dřevo mění barvu do šedo-stříbrné barvy.
Původ Indonésie
Tloušťka 25 mm, šířka: 145 mm

Vlastnosti

Střední stupeň sesychání, střední stupeň zakřivení, malé růstové defekty, místy míza na koncích, ve dřevě se vyskytují kruhové otvory po hmyzu o průměru cca 1 až 1,5 mm, který se vyskytuje pouze v živých stromech. Ve dřevě se rovněž mohou vyskytovat drobné trhliny, měnící se v závislosti na relativní vlhkosti vzduchu či změn klimatických podmínek.

BANGKIRAI je exotická dřevina s tvrdým dřevem s dlouhou životností, odolností proti obrusu a dobrou pružností a pevností. Dřevo prokazuje značnou trvanlivost při působení povětrnostních vlivů za všech ročních období bez chemického ošetření (impregnace). Časem ztrácí svoji přirozenou hnědo-červenou barvu a postupně přechází do šedo-stříbrné. Tento proces je přirozený a v žádném případě nezhoršuje vlastnosti dřeva. Pro zvýšení barevné stálosti se doporučuje použití speciálního oleje.

Krytina bangkirai je vhodná pro terasy, balkóny, prostory kolem bazénů, zimní zahrady, zahradní chodníky a venkovní plochy, obložení domů, rošty do koupelny a sauny nebo jako podlaha do vinných sklípků.

Vynikající vlastnosti tohoto materiálu a jeho nenáročný provoz umožňují praktické a široké použití s neomezenou životností.

Sušení dřeva průměrné se sklonem ke vzniku trhlinek. Opracovatelnost dobrá, řezání, obrábění dobré, nástroje se rychle tupí. Opracované plochy jsou krásně hladké s kovovým leskem. Massaranduba je vyhledávaným exteriérovým dřevem protože se jedná o materiál s nejvyšší odolností proti termitům, hmyzu, plísním, vodě ale i před slunečními paprsky.

Použití

PODLAHOVÉ A TERASOVÉ PROTISKLUZNÉ DÍLCE

Upozornění

Terasová prkna Bangkirai námi dodávaná jsou vyráběna v zemi původu. Důvodem k reklamaci nejsou: výletové otvory po hmyzu , podélné trhlinky na koncích lamel a rozdílné zbarvení prken.

Ukázky teras

Ceník

Dřevina Rozměr (s+š) Délky v (m) Cena za bm Cena za m2

Poslat na e-mail Tisknout


Rychlý kontakt

Exklusiv "Vše ze dřeva" s.r.o.
Sklad řeziva a obkladových materiálů

Dražkovice
533 33 Pardubice 23
GPS 49°59'47.235"N, 15°46'4.595"E
Mobil: 603 875 753 Karel Šourek
Mobil: 604 483 343 Mirek Diviš
E-mail:
E-mail:
Karel Šourek - vedoucí skladu

Otevírací doba:
Po - Pá 8:00 - 17:00 hod.
Sobota 8:00 - 10:00 hod.

Platební možnosti:
HOTOVĚ
INTERNET BANKING
- zabezpečené PC namístě
PLATBA PŘEVODEM PŘEDEM