Technické parametry barvy ICLA

LW 400 Vodouředitelná tenkovrstvá impregnační lazura s voskem

tvoří na dřevu barevný nebo transparentní vodoodpudivý povrch s jemným voskovým efektem. Obsahuje přídavek fungicidu, který snižuje možnost šíření dřevokazných hub a plísní.

Fyzikální vlastnosti
tenkovrstvá vodouředitelná impregnační lazura s voskovým efektem, vodoodpudivá.Objemová hmotnost kg/l při 20°C 1,02 ± 1%, obsah pevných složek v % 22,2 ± 1%.

Použití

 • zvlášť vhodná na natírání dřevěných prvků a konstrukcí exteriérů s vyšší molekulární vlhkostí dřeva (dřevo na pergoly, altány, zahradní domky, plotovky, rygle /tesy/ apod., které se obvykle nesuší na méně jak 14%).
 • obklady, podbití, viditelné části krovů.
 • zahradní nábytek, zahradní domky i dřevostavby.

Nanášení

 • štětcem
 • stříkáním
 • máčením
 • vakuová impregnace

Spotřeba - vydatnost

 • jeden litr (1 l) pokryje 8 - 12 m2 v jedné vrstvě

Životnost

tenkostěnné lazury netvoří na povrchu lakový film, ale kotví se do hloubky dřeva. Vady způsobené popraskáním filmu tedy nemohou nastat. U těchto materiálů se nanáší pouze tolik, kolik dřevo nasaje. Toto je třeba respektovat zejména u prvního nánosu. Je tím pak zaručena extrémně dlouhá bezproblémová životnost. Jako všechny povrchové úpravy do exteriérů životnost ovlivňují - vedle kvality nátěrové hmoty a správného způsobu nanášení - faktory, jako příprava povrchu před aplikací, tvarové provedení výrobku a zejména konstrukční řešení všech prvků vystavených povětrnostním vlivům. Kritická místa pak bývají tam, kde je zadržována či stojí srážková voda a tam, kde neproudí vzduch.

Ukázka sytosti odstínů tenkovrstvé lazurovací barvy ICLA s voskem

Ukázka sytosti odstínů tenkovrstvé lazurovací barvy ICLA s voskem

 • Barvy je možné míchat a tak je možné dosáhnout prakticky jakéhokoliv odstínu.

Upozornění

po každém použití obal uzavřete, produkt skladujte ve větrané místnosti při teplotě od 10°C do 30°C. Dodržujte předpisy uvedené na obale a bezpečnostním listu produktu. Skladovatelnost - 12 měsíců od data výroby - je uvedena na obale. Při aplikaci štětcem nebo máčením se do lazury dostávají částečky dřeva a s nimi různé bakterie a plísně. To může časem zapříčinit i barevnou změnu lazury. Nevracejte proto zbylé množství po nanášení zpět do nádoby s doposud nepoužitou barva.

Nanášení

 • produkt v obalu nejprve promíchejte, počet nánosů - 2 až 3zasychání 1 - 2 hodiny (zpravidla mnohem dřív  v závislosti na okolní teplotě). Je důležité, aby lazura pronikla co nejhlouběji do dřeva a byla aplikovaná na celé ploše výrobku. Nesmí tvořit film. Zásadně je důležité (hlavně u první vrstvy) napuštěný povrch štětcem či vlhkou houbou vytřít tzv. "do sucha". Tam, kde je to možné, doporučujeme nanášet máčením - čas 20 s.
 • Nejrozšířenější je však nanášení štětcem. Stříkání doporučujeme spíše na tvarově jednoduché dílce, které neobsahují otvory nebo takové profily, do kterých se při stříkání nedostane nátěrová hmota v požadovaném množství. Produkt je univerzální napouštědlo, základ a vrch v jednom. Žádná vrstva by bezprostředně po nánosu neměla vytvořit film či dokonce loužičky.

Podklad

např. palubky z jedle, smrku či borovice - broušené před nanášením zrnitostí 150. Nepoužívat na dřeviny obsahující třísloviny - dub, kaštan atd.

Pracovní postupy

dosavadní praxe potvrdila dvě nejrozšířenější metody. Doporučený postup je nanést druhou vrstvu po dokonalém zaschnutí vrstvy spodní. V případě jemného mezibroušení - nejméně po 6 hodinách - zrnem 240 - 280 nebo ocelovou vlnou. Mezibroušení mezi vrstvami není podmínkou, může se vynechat, dokončený povrch pak ale může být drsnější. Druhý postup - bez mezibrusu, je nanesení druhé vrstvy okolo cca 1 hodiny. Optimální čas pro nanášení druhé vrstvy bez mezibroušení je mezi 40 až 70 minutami po prvním nánosu, a to v závislosti na podmínkách při zasychání (teplota a vlhkost vzduchu, nasákavost dřeviny, její vlhkost atd.) Poslední nános se již nebrousí. K dosažení nejlepšího výsledku je celý postup dobře nejdříve v konkrétních podmínkách vyzkoušet na zkušebním vzorku dřeviny. Po dokonalém zaschnutí poslední vrstvy je možné povrch překartáčovat kartáči na leštění vosku. Příjemný voskový efekt se tím zvýrazní.

Údržba povrchu

povrch je možné po letech přetřít podle potřeby transparentní nebo barevnou lazurou LW 400 (dekor dle Vaší potřeby). Je doporučené povrch jemně přebrousit, ale není to zpravidla potřeba - stačí ho očistit od prachu a jiných nečistot.

Poslat na e-mail Tisknout


Rychlý kontakt

Exklusiv "Vše ze dřeva" s.r.o.
Sklad řeziva a obkladových materiálů

Dražkovice
533 33 Pardubice 23
GPS 49°59'47.235"N, 15°46'4.595"E
Mobil: 603 875 753 Karel Šourek
Mobil: 604 483 343 Mirek Diviš
E-mail:
E-mail:
Karel Šourek - vedoucí skladu

Otevírací doba:
Po - Pá 8:00 - 17:00 hod.
Sobota 8:00 - 10:00 hod.

Platební možnosti:
HOTOVĚ
INTERNET BANKING
- zabezpečené PC namístě
PLATBA PŘEVODEM PŘEDEM